იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო მოქალაქეებს „გონიერი კონტრაქტის“ ახალ ინოვაციურ მომსახურებას სთავაზობს. საქართველოს მოქალაქეებს ინდივიდუალურ მეწარმედ რეგისტრაცია მსოფლიოს ნებისმიერი წერტილიდან, დისტანციურად შეუძლიათ.
ახალი სერვისი გონიერი კონტრაქტის თანამედროვე ტექნოლოგიაზეა დაფუძნებული და დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობას აძლევს მომსახურება სწრაფად, მარტივად და უსაფრთხოდ მიიღონ.
ინდივიდუალურ მეწარმედ რეგისტრაცია საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ერთ-ერთი ყველაზე მოთხოვნადი სერვისია. მოქალაქეთა მაღალი ინტერესისა და მომართვიანობის გათვალისწინებით, სააგენტომ აღნიშნულ მომსახურებაში გონიერი კონტრაქტის მექანიზმი დანერგა, რაც პროცესს კიდევ უფრო სწრაფად და მარტივად ხელმისაწვდომს ხდის.
გონიერი კონტრაქტის ინოვაციური სერვისის ერთ-ერთი მთავარი უპირატესობა უსაფრთხო და თანადროული ანგარიშსწორებაა. სისტემა უზრუნველყოფს რეგისტრაციის პროცესისა და შესაბამისი ფინანსური ოპერაციის ერთდროულ განხორციელებას, რაც მომხმარებლებისთვის დამატებით გარანტიას ქმნის.
გონიერი კონტრაქტის სერვისით სარგებლობა შეუძლიათ საქართველოს მოქალაქეებს, რომლებიც ფლობენ მოქმედ პირადობის დამადასტურებელ მოწმობას ან პასპორტს. მომსახურების მისაღებად დაინტერესებული პირები უნდა ეწვიონ საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ოფიციალურ ვებგვერდს
napr.gov.ge და მათთვის სასურველ დროს დაჯავშნონ დისტანციური სესია.
გონიერი კონტრაქტის პლატფორმა წარმატებით გამოიყენება უძრავი ქონების დისტანციური შეძენის პროცესშიც, რაც საქართველოს მოქალაქეებს, მათ შორის ემიგრანტებს, შესაძლებლობას აძლევს, საქართველოში ქონების შეძენა შუამავლებისა და მინდობილობის გარეშე განახორციელონ. საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო განაგრძობს ციფრული სერვისების თანამედროვე ტექნოლოგიებითა და უსაფრთხოების მაღალი დაცვის სტანდარტებით განვითარებას და მოქალაქეებისთვის სახელმწიფო მომსახურებების კიდევ უფრო მარტივ, სწრაფ და უსაფრთხო ფორმით შეთავაზებას.
საჯარო რეესტრი მუდმივად ზრუნავს ინოვაციური სერვისების განვითარებაზე. სააგენტო მსოფლიოში პირველი საჯარო უწყებაა, რომელმაც ბლოკჩეინის ტექნოლოგია დანერგა და უძრავი ქონების რეგისტრაციაში წარმატებით გამოიყენა. ბლოკჩეინი მონაცემთა დეცენტრალიზებული ბაზაა და ნებისმიერი ტრანზაქციის დაცულობას, გამჭვირვალობასა და ხელმისაწვდომობას უზრუნველყოფს.

The National Agency of Public Registry under the Ministry of Justice of Georgia offers citizens a new innovative service based on a Smart Contract platform. Georgian citizens can now register as individual entrepreneurs remotely, from anywhere in the world.
The new service is built on modern smart contract technology and enables interested individuals to receive services quickly, easily, and securely.
Registration as a individual entrepreneurs is one of the most in-demand services provided by the National Agency of Public Registry. Given the high level of public interest and demand, the Agency has introduced the smart contract mechanism into this service, making the registration process even faster and more accessible.
One of the key advantages of the innovative smart contract service is secure and simultaneous settlement. The system ensures that the registration process and the corresponding financial transaction are carried out simultaneously, providing users with an additional layer of security and assurance.
The smart contract service is available to Georgian citizens who possess a valid national ID card or passport. To use the service, interested individuals should visit the official website of the National Agency of Public Registry,
napr.gov.ge, and schedule a remote session at a time convenient for them.
The smart contract platform is also successfully used in the remote purchase of immovable property, allowing Georgian citizens, including emigrants living abroad, to acquire property in Georgia without intermediaries or powers of attorney. The National Agency of Public Registry continues to develop digital services through modern technologies and high security standards, offering public services in an even simpler, faster, and safer manner.
The National Agency of Public Registry continuously works on developing innovative services. The Agency was the first public institution in the world to implement blockchain technology and successfully apply it in immovable property registration.
Blockchain is a decentralized database that ensures the security, transparency, and accessibility of every transaction.