საჯარო რეესტრმა ევროპის ბიზნესის რეესტრების (EBRA) მასშტაბურ კონფერენციაზე ინოვაციური მიდგომები წარადგინა
იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნულმა სააგენტომ კონფერენციის მონაწილეებს ბიზნესის რეგისტრაციის მიმართულებით დანერგილი სიახლეები, მომხმარებელზე ორიენტირებული თანამედროვე ბიზნესსერვისები და ინოვაციური მიდგომები გააცნო. საქართველო საუკეთესო პრაქტიკის მქონე ქვეყანაა, სადაც ბიზნესის რეგიატრაცია ერთი პროცედურით, იმავე დღეს არის შესაძლებელი.
საჯარო რეესტრის წარმომადგენლები ასოციაციის წევრების შეხვედრაზე თემატურ დისკუსიებში ჩაერთნენ, სადაც ბიზნესის რეგისტრაციის სფეროში მიმდინარე ტრანსფორმაციები, ციფრული სერვისები და საერთაშორისო თანამშრომლობის მნიშვნელობა განიხილეს.
მალტაში გამართულ წლევანდელ კონფერენციას საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილე ქრისტინე კუპრავა და მეწარმეთა და იურიდიულ პირთა რეგისტრაციის დეპარტამენტის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო 2012 წლიდან ევროპის ბიზნესის რეესტრების საერთაშორისო ასოციაციის წევრია.
EBRA 40-ზე მეტი ქვეყნის ბიზნესის რეესტრს აერთიანებს. ორგანიზაციის მიზანი წევრებს შორის საერთაშორისო თანამშრომლობის გაღრმავების, აგრეთვე, ცოდნისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების ხელშეწყობაა.

The National Agency of Public Registry Presented Innovative Approaches at the Major European Business Registry Association’s (EBRA) Conference
The National Agency of Public Registry (NAPR) under the Ministry of Justice of Georgia introduced conference participants to the latest developments in business registration, modern customer-oriented business services, and innovative approaches implemented by the Agency. Georgia is recognized for its best practices in business registration, where a business can be registered through a single procedure on the same day.
Representatives of the NAPR participated in thematic discussions during the association’s members’ meeting, where ongoing transformations in the field of business registration, digital services, and the importance of international cooperation were discussed.
This year’s conference, held in Malta, was attended by Kristine Kuprava, Deputy Chairperson of the National Agency of Public Registry, The Head of Entrepreneurs and Legal Entities Registration Department, Sopiko Chavchanidze and the Head of Business Registration Service, Nino Meskhi.
The National Agency of Public Registry has been a member of the European Business Registry Association (EBRA) since 2012.
EBRA brings together business registers from more than 40 countries. The organization’s mission is to promote international cooperation among its members, as well as the exchange of knowledge and best practices.