ბლოკჩეინ ქსელზე მონაცემების გადატანის ახალი კონცეფცია ქვეყანაში საკუთრების უფლებას კიდევ უფრო დაცულს გახდის
იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნულმა სააგენტომ მომსახურებაში უახლესი და მაღალტექნოლოგიური სისტემის დანერგვის მიზნით ბლოკჩეინ ეკოსისტემის ერთ-ერთი წამყვანი პლატფორმის Hedera-ს წარმომადგენლებთან აქტიური სამუშაოები დაიწყო.
სამუშაო შეხვედრას წინ უძღოდა საქართველოს იუსტიციის სამინისტროსა და საერთაშორისო პლატფორმას შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, რომელიც საჯარო სექტორში თანამედროვე ტექნოლოგიების დანერგვას ითვალისწინებს.
მემორანდუმის ფარგლებში საჯარო რეესტრისა და საერთაშორისო კომპანიის ექსპერტებისგან სამუშაო ჯგუფი დაკომპლექტდა, რომელიც მონაცემების ბლოკჩეინ ქსელზე გატანის ახალ შესაძლებლობებზე იმუშავებს. ინოვაციური პროექტის განხორციელების შედეგად ქვეყანაში საკუთრების უფლება კიდევ უფრო დაცული გახდება, ხოლო პროცესები მეტად სანდო და გამჭვირვალე იქნება.
საჯარო რეესტრმა, როგორც ერთ-ერთმა ინოვაციურმა უწყებამ, მოწვეულ სტუმრებს სააგენტოს მნიშვნელოვან პროექტებზე ინფორმაცია გაუზიარა, თანამშრომლობის პერსპექტივებზე ისაუბრა და სხვადასხვა სამსახურის სამუშაო პროცესის მიმდინარეობა ადგილზე გააცნო.
მსოფლიოს წამყვანი ორგანიზაციების მიერ მართვადი პლატფორმა Hedera, უზრუნველყოფს უსაფრთხოების ფენებს ხელოვნური ინტელექტისთვის, ციფრულ გადახდებს, ტოკენიზაციას და სხვას.

A new concept for transferring data to the blockchain network will further secure property rights in the country
The National Agency of Public Registry under the Ministry of Justice of Georgia has begun active cooperation with representatives of Hedera, one of the leading platforms in the blockchain ecosystem, to implement the latest and most advanced system for its services.
The working meeting was preceded by a Memorandum of Understanding signed between the Ministry of Justice of Georgia and the international platform, which envisages the introduction of modern technologies in the public sector.
Within the framework of the memorandum, a working group composed of experts from the National Agency of Public Registry and the international company has been formed to work on new possibilities for transferring data onto the blockchain network. As a result of implementing this innovative project, property rights in the country will become even more secure, and processes will be more reliable and transparent.
The National Agency of Public Registry, as one of the innovative institutions, shared information about the agency’s important projects with the invited guests, discussed prospects for cooperation, and introduced the work process of various services on site.
Hedera, a platform managed by the world’s leading organizations, provides security layers for AI, digital payments, tokenization, etc.