იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო კორპორაციული რეესტრების ფორუმი (CRF) საერთაშორისო ასოციაციის წევრი გახდა
CRF საერთაშორისო ასოციაცია მსოფლიოს მასშტაბით ბიზნესის რეესტრების წარმოებაზე პასუხისმგებელ 60-ზე მეტ უწყებას აერთიანებს და მისი მიზანია ბიზნესის რეესტრების ეფექტიანობის ზრდა, თანამედროვე ტექნოლოგიური გადაწყვეტილებების დანერგვა და საერთაშორისო სტანდარტების პოპულარიზაცია
ახალ პლატფორმაზე პოზიციონირება საჯარო რეესტრს აძლევს შესაძლებლობას საერთაშორისო პარტნიორ ორგანიზაციებთან განავითაროს თანამშრომლობა და გაიზიაროს მათი მრავალწლიანი გამოცდილება

The National Agency of Public Registry under the Ministry of Justice of Georgia has become a member of the International Association of Corporate Registrars Forum (CRF)
The Corporate Registers Forum (CRF) is an international association that brings together more than 60 institutions worldwide, responsible for maintaining business registers. Its mission is to enhance the efficiency of business registries, promote the adoption of modern technological solutions, and support the implementation of international standards.
The National Agency of Public Registry has an opportunity to strengthen cooperation with international partner organizations and share its extensive experience.