საჯარო რეესტრში ბიზნესის რეგისტრაციის მიმართულებით დანერგილი სიახლეები ევროპის ბიზნესის რეესტრების ასოციაციის (EBRA) კვირეულზე დადებითად შეფასდა
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო ევროპის ბიზნესის რეესტრების საერთაშორისო ასოციაციის (EBRA) კვირეულში მონაწილეობდა.
თემატურ სესიაზე ბიზნეს რეესტრის კიბერ უსაფრთხოების, კორპორაციული სამართლისა და ღია მონაცემების მიმართულებით არსებულ თანამედროვე ტენდენციებზე ისაუბრეს.
EBRA-ს კვირეული ქალაქ ბრიუსელში გაიმართა. ღონისძიებაში მონაწილეობა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილემ ქრისტინე კუპრავამ და ბიზნესის რეგისტრაციის სამსახურის უფროსმა ნინო მესხმა მიიღეს.
საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო 2012 წლიდან არის ევროპის ბიზნესის რეესტრების საერთაშორისო ასოციაციის (EBRA) წევრი და აქტიურად მონაწილეობს ასოციაციის ღონისძიებებსა და ინიციატივებში.
EBRA-ს კვირეული წარმოადგენს მნიშვნელოვან პლატფორმას ევროპის ბიზნესის რეესტრების ასოციაციის წევრი ქვეყნებისათვის, სადაც განიხილავენ თანამედროვე გამოწვევებს, მნიშვნელოვან ინიციატივებსა და ციფრული განვითარების შესაძლებლობებს.

Innovations introduced in Business Registration at the National Agency of Public Registry were positively assessed during the European Business Registers Association (EBRA) Week
The National Agency of Public Registry (NAPR) under the Ministry of Justice of Georgia participated in the European Business Registers Association (EBRA) Week.
During the thematic session, participants discussed current trends in business register cybersecurity, corporate law, and open data.
EBRA Week was held in Brussels. The NAPR was represented by Kristine Kuprava, Deputy Chairperson and Nino Meskhi, Head of the Business Registration Service.
The National Agency of Public Registry has been a member of the EBRA since 2012 and actively participates in the association’s events and initiatives.
EBRA Week serves as an important platform for the association’s member countries to discuss contemporary challenges, major initiatives, and opportunities for digital development.