იუსტიციის მინისტრი პაატა სალია სამხრეთ კავკასიაში მსოფლიო ბანკის რეგიონულ დირექტორს, როლანდ პრაისს შეხვდა
შეხვედრაზე განიხილეს იუსტიციის სამინისტროს სსიპ “საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს” და მსოფლიო ბანკის მრავალწლიანი პარტნიორობის საკითხები, მიმდინარე პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები. საუბარი შეეხო რეფორმებს ციფრული მმართველობისა და მიწის რეგისტრაციის მიმართულებით.
მსოფლიო ბანკის რეგიონულმა დირექტორმა პოზიტიურად შეაფასა საქართველოში განხორციელებული რეფორმები და სააგენტოს მიერ დაგროვილი გამოცდილება, რაც მნიშვნელოვანი საფუძველია არსებული ცოდნის სხვა ქვეყნებთან გასაზიარებლად.
აღინიშნა, რომ მოსახლეობის ინტერესებზე ორიენტირებული NSDI გეოპორტალის, „გონიერი კონტრაქტის“ და მიწის სისტემური რეგისტრაციის ინოვაციური ელექტრონული სერვისების ეფექტურობა და სანდოობა, ქვეყნის მიერ აღებული სასესხო ვალდებულების მთავრობის მიერ ეფექტიანი გამოყენების და განხორციელებული ინვესტიციის შედეგიანობის ნათელი მაგალითია.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ იუსტიციის მინისტრის პირველი მოადგილე ლაშა მაღრაძე, საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე დავით დევიძე და საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს და მსოფლიო ბანკის ერთობლივი პროექტის მენეჯერი ელენე გრიგოლია.

Minister of Justice Paata Salia met with Roland Price, the World Bank’s Regional Director for the South Caucasus
The meeting discussed the long-standing partnership between the LEPL National Agency of Public Registry (NAPR) of the Ministry of Justice and the World Bank, ongoing projects, and prospects for future cooperation.
The conversation touched on reforms in the fields of digital governance and land registration. The World Bank’s Regional Director positively assessed the reforms implemented in Georgia and the experience accumulated by the NAPR, noting that this provides an important basis for sharing existing knowledge with other countries.
It was emphasized that the efficiency and reliability of innovative electronic services oriented towards the interests of the population, such as the NSDI Geoportal, the “Smart Contract,” and the systematic land registration are clear examples of the effective use of the country’s loan commitments by the government and the tangible results of the investment made.
The meeting was attended by First Deputy Minister of Justice Lasha Maghradze, Chairman of the NAPR Davit Devizde, and Elene Grigolia, Manager of the joint project between the NAPR and the World Bank.