საჯარო რეესტრის ეროვნულმა სააგენტომ ქვეყნისთვის მნიშვნელოვანი სტატისტიკური მონაცემების შექმნაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობის სიგელი მიიღო
იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო 2024 წლის მოსახლეობისა და სასოფლო-სამეურნეო აღწერის ფარგლებში საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურთან (საქსტატი) წარმატებული თანამშრომლობისთვის მადლობის სიგელით დაჯილდოვდა.
დაჯილდოება საზეიმო ვითარებაში, საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის დაარსების 106 წლისთავთან დაკავშირებულ ღონისძიებაზე გაიმართა. ჯილდო საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარეს, დავით დევიძეს გადაეცა.
დაჯილდოების ღონისძიებაზე ხაზი გაესვა სააგენტოს მნიშვნელოვან როლს სანდო და სრულყოფილი სტატისტიკური მონაცემების შექმნისა და მონაცემთა ბაზების სრულყოფის მიმართულებით.
საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო აწარმოებს ქონებისა და ბიზნესის რეგისტრაციის სტატისტიკას, რომელიც ხელმისაწვდომია ნებისმიერი დაინტერესებული პირისთვის.

The National Agency of Public Registry Receives Certificate of Appreciation for Contribution to the Production of Key National Statistical Data
LEPL National Agency of Public Registry under the Ministry of Justice was awarded a Certificate of Appreciation for its successful cooperation with the National Statistics Office of Georgia  in the framework of the 2024 Population and Agricultural Census.
The award ceremony was held in a festive setting as part of the event dedicated to the 106th anniversary of the founding of the National Statistics Office of Georgia. The award was presented to the Chairman of the National Agency of Public Registry, Davit Devidze.
During the ceremony, the agency's important role in the development of reliable and comprehensive statistical data and in the improvement of databases was highlighted.
The National Agency of Public Registry compiles statistics on property and business registration, which are accessible to any interested party.